Dřevěná psí bouda

Dřevěná psí bouda je jednou z možností, kam umístit psa na zahradě nebo dvoře.

Pokud se rozhodnete pořídit svému psovi dřevěnou psí boudu, máte několik možností. Asi nejjednodušší je objednat si ji na některém z mnoha e-shopů. Dodání je většinou rychlé a přijde vám velká krabice s podrobným návodem. Ke složení takové psí boudy vám postačí většinou pouze šroubovák.

Dřevěná psí bouda Trixie Natura Dřevěná psí bouda pro psa Sylvan Komfort Dřevěná bouda pro psy Spike Special Dřevěná bouda pro psy Sylvan Special

Další možnost je využít přímo výrobce (většinou stolaře), který se výrobou zabývá. Výhodou je, že si můžete nechat vyrobit psí boudu na míru. To se hodí, pokud máte např psa velkého až obřího vzrůstu, případě pokud máte nějaké specifické požadavky. Je ale třeba počítat s vyšší cenou.

A nebo jste natolik zruční, že si zvládnete vyrobit dřevěnou psí boudu svépomocí. V tom případě se doporučuje smrkové či borovicové dřevo, napuštěné zdravotně nezávadnou ochranným nátěrem.

Zde se můžete inspirovat návodem, jak se taková dřevěná psí bouda staví.

Dřevěná psí bouda by měla stát na podsadě nebo nožkách a měla by být izolovaná ze všech stran, vč. střechy. Pro větší komfort psa se také podívejte, co použít dovnitř psí boudy.